Daca ti-a placut, distribuie acum!

Arhiepiscopia Târgoviștei sprijină ,,Campania Donează sânge, salvează o viață!”- Aproape 200 de persoane au participat!

În Arhiepiscopia Târgoviștei, s-a încheiat, vineri, 28 mai 2021,cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon, prima parte a Campaniei Donează sânge, salvează o viață!, la care au participat 194 persoane, ce au donat 88 litri de sânge.
Donatorii sunt preoți și credincioși din protoieriile Târgoviște Sud și Târgoviște Nord, dar și elevii și studenții de la Seminarul Teologic Sf. Ioan Gură de Aur din Târgoviște și de la Facultatea de Teologie a Universității Valahia din Târgoviște, care au dorit să-și manifeste astfel sprijinul pentru nevoi comunitare concrete, dar mai cu seamă să ofere o mărturie a iubirii față de aproapele.

BIROUL DE PRESĂ AL ARHIEPISCOPIEI TÂRGOVIȘTEI


Daca ti-a placut, distribuie acum!
Alte articole care te-ar putea interesa...
LEAVE A COMMENT

Facebook
Închide
Închide