BREAKING NEWS
  • 1:21 » Vaccinul românesc este gata
  • 0:25 » Premierul Ciucă anunță plafonarea prețului la energie și la gaze, de la 1 februarie
  • 0:23 » Gradul de siguranță în școli, între 76 și 82%, spune Cîmpeanu. Ce a răspuns ministrul la întrebarea „cum își trimite copilul la școală”
  • 0:22 » Ciucă: Un milion de facturi trimise greșit vor fi refăcute, fără ca oamenii să fie debranşaţi sau să plătească penalități
  • 0:20 » FOTO: Un minor şi doi tineri din Afganistan, depistaţi la frontiera Giurgiu, ascunşi într-un TIR turcesc
Daca ti-a placut, distribuie acum!

Chindia – Sepsi 1-2. Echipa lui Cristiano Bergodi este prima semifinalistă a Cupei României

Partida dintre Chindia Târgoviște și Sepsi Sfântu Gheorghe din sferturile Cupei României s-a încheiat cu victoria covăsnenilor, scor 2-1, iar echipa lui Cristiano Bergodi s-a calificat în semifinale.

FOTBAL: CHINDIA TARGOVISTE-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, CUPA ROMANIEI (30.11.2021)

Chindia – Sepsi 1-2. Covăsnenii se califică în semifinalele Cupei României

Sepsi a dominat complet prima repriză. În minutul 19, Golofca putea deschide scorul când a trimis o centrare șutată spre poarta lui Moldovan, dar Iacob a scos balonul de pe linia porții. Un minut mai târziu, Luckassen a ajuns la un balon în interiorul careului, a șutat, dar mingea a trecut peste poartă.

În minutul 32, Aganovic a șutat puternic din afara careului, însă parada lui Dinu Moldovan a păstrat scorul neschimbat. Scorul a fost deschis în minutul 35, atunci când Tiberiu Căpușă a încercat să respingă un balon din fața porții, dar a trimis balonul în propria poartă. În minutul 41, scorul a devenit 2-0, atunci când Matiș  a trimis o pasă greșită, balonul a fost interceptat de Bărbuț care l-a executat pe Moldovan cu un șut perfect.

Chindia a redus din diferență în minutul 72, când Neguț i-a pasat decisiv lui Daniel Popa care nu a ezitat și a trimis în poarta lui Niczuly.

Partida nu a fost lipsită de controverse. Ninaj i-a aplicat un cot în figură lui Iacob în interiorul careului, dar Sebastian Colțescu nu a acordat lovitură de la unsprezece metri.

sursa:digi sport

Alte articole care te-ar putea interesa...