BREAKING NEWS
  • 22:50 » Elena Rybakina este noua campioană de la Wimbledon
  • 22:50 » Brad Pitt s-a îmbrăcat în fustă la premiera filmului Bullet Train. Explicația actorului
  • 22:50 » Brad Pitt spune că nu a venit vremea să se retragă: „Nu are nimic de-a face cu pensionarea”
  • 22:50 » Gabriela Firea reacționează în „scandalul vergeturilor”, provocat de George Buhnici: „E de neiertat!”
  • 22:50 » Doi turiști au găsit o banană atât de mare încât au mâncat din ea 2 zile
Daca ti-a placut, distribuie acum!

Cupa României, sferturi | Victorie dramatică pentru FC Argeș, la loviturile de departajare, cu Poli Timișoara

FC Argeș s-a calificat în semifinalele Cupei României, după victoria din deplasare cu Poli Timișoara, după executarea loviturilor de departajare, în direct pe Digi Sport 1.

poli-arges

Sepsi și FC Voluntari sunt primele echipe care au reușit calificarea în “careul de ași” al Cupei României. Ultima semifinalistă va fi stabilită joi, cu meciul ACSO Filiași – Universitatea Craiova, transmis în direct pe Digi Sport 1, de la ora 20:30.

O singură ratare a făcut diferența

Scorul după 120 de minute a fost egal, 0-0. La loviturile de departajare, singurul care a ratat a fost Pamfile pentru Poli Timișoara, după ce șutul său a nimerit bara.

Poli Timișoara a jucat în inferioritate numerică din minutul 90, după eliminarea lui Ursu.

sursa:digi sport

Alte articole care te-ar putea interesa...