Ministerul Educației urmează să trimită instituțiilor de învățământ superior o instrucțiune prin care se va recomanda trecerea în online a tuturor activităților în perioada 25.10.2021-05.11.2021, potrivit deciziei Comitetului Național pentru Situații de Urgență, scrie Edupedu.
Articolul 7 punctul (2) din Hotărârea nr. 91 din 22.10.2021 a Comitetului pentru Situații de Urgență precizează că „Se propune emiterea de către Ministerul Educației a unei instrucțiuni prin care să se recomande instituțiilor de învățământ superior din sistemul național de învățământ trecerea în online a tuturor activităților în perioada 25.10.2021-05.11.2021”.
Amintim că ieri, ministrul Educației a declarat la Digi24, că recomandă trecerea cursurilor în online la universitățile din România, pentru perioada de două săptămâni în care școlile vor fi închise, „cu excepția universităților de medicină și farmacie pentru care aportul studenților este foarte important în această perioadă”.
Foto © Lightpoet – Dreamstime.com
Sursa: Edupedu
Input your search keywords and press Enter.