BREAKING NEWS
  • 23:59 » Alte 9 cazuri de variola maimuţei au fost raportate în ultima săptămână
  • 23:56 » Medicii de familie îl critică pe Rafila și se plâng că nu vor mai putea primi bolnavi la timp din cauza rețetelor de pastile de iod
  • 23:53 » Apelul Ministerului Afacerilor Interne, după ce trei oameni s-au înecat în doar câteva ore: „Nu vă mai riscați viața”
  • 23:50 » Ministerul Sănătății revine cu precizări despre pastilele cu iod: Se iau numai în caz de expunere după un incident nuclear
  • 23:46 » Un câine abandonat a fost salvat din pădure, la Brașov. Era legat cu sârmă de un copac și într-o stare avansată de deshidratare
Daca ti-a placut, distribuie acum!

COMUNICAT DE PRESĂ
Jandarmul montan Ionuț Timofte a obținut o nouă performanță weekend-ul trecut.
S-a clasat pe locul I la categoria de vârstă 30 – 39 de ani în cadrul concursului “Maratonul Argonauților” Cheile Dobrogei.
Pasionat de sport și de alergarea montană, subofițerul a intrat în competiție la proba de cros și a parcurs o distanță de 16 km cu +400 de metri diferență de nivel, la care a obținut un timp de 1 oră, 13 minute și 30 de secunde.
Plutonierul-major Ionuț Timofte îşi desfăşoară activitatea în cadrul unității noastre din anul 2006, la Postul de Jandarmi Montan Zănoaga situat în munții Bucegi.