BREAKING NEWS
  • 15:13 » CURTEA DE ARGEȘ. SE REDESCHIDE PUB-UL MY CLUB! SUPER PARTY-URI IN ACEST WEEKEND!
  • 20:44 » ALIMENTEAZĂ ȘI STAȚIA DE CARBURANȚI RST TE PREMIAZĂ
  • 18:00 » Președintele Consiliului Concurenței: Vom avea prețuri mari la electricitate cel puțin 4-5 ani, cât timp vom folosi cărbune
  • 17:54 » Cioloș, după primul tur al alegerilor din USR PLUS: Nu m-am așteptat la acest rezultat. Dacă voi câștiga, îmi depun mandatul în 2023
  • 17:09 » DÂMBOVIȚA: Continuă intervențiile la stadionul ,,Eugen Popescu”
  • 16:57 » Marina rusă a efectuat exerciții militare în care a simulat lovirea unor ținte în Marea Neagră
  • 16:44 » Oficial din Ministerul Energiei: Preţul gazelor va scădea la jumătate anul viitor. Nu se doreşte plafonarea preţurilor la producători

Larisa Iordache, aur la bârnă la Cupa Mondială de la Cairo!

Larisa Iordache a câştigat medalia de aur la bârnă, duminică, la Cupă Mondială de gimnastică artistică de la Cairo (Egipt), anunță Federaţia Română de Gimnastică.

În vârstă de 24 de ani, Larisa Iordache, calificată la JO de la Tokyo, dar care a avut unele probleme de sănătate anul acesta, a obţinut în finală nota 13,366, fiind urmată de Diana Varinska (Ucraina) şi de Zeyna Ibrahim (Egipt).

Sâmbătă, Larisa Iordache obţinuse medalia de bronz la paralele la aceeași competiție.

În finala masculină de la paralele, Andrei Muntean s-a clasat pe locul 8, notat cu 12,300, după ce se calificase cu a patra notă.

Larisa Iordache, Maria Holbură (rezervă în finalele de la bârnă şi sol) şi Marian Drăgulescu (retras înainte de concurs din cauza unei contracturi la spate) sunt calificaţi la Jocurile Olimpice de la Tokyo.