• 23:25 » O femeie de 35 de ani a căzut secerată pe stradă, în timp ce își ducea copilul la școală. A fost transportată la spital în comă
  • 23:23 » Dosarul Caracal | Gheorghe Dincă a fost CONDAMNAT la 30 de ani de închisoare pentru ororile comise
  • 23:21 » Ce nu mai voie să faci în Sectorul 6 al Capitalei. Amenzile sunt mari
  • 22:25 » Simona Halep nu se mai ascunde. Cu cine s-a afișat sportiva în plină zi. Toni Iuruc e istorie
  • 22:23 » O nouă moarte suspectă în Rusia. Aliatul lui Putin „a căzut de la mare înălțime”
Daca ti-a placut, distribuie acum!

Orădeanul Darius Mabda este marele câștigător al sezonului 12 Românii au Talent

11 finaliști au concurat pentru marele premiu de 120.000 de euro, iar orădeanul Darius Mabda a ieșit învingător.

Darius, vârstă de 14 ani, a oferit un moment emoționant pe scena Românii au tale. În finală, el a ales să danseze pe melodia “In Your Room”, a trupei Depeche Mode.

Nici nu se putea termina mai frumos finala asta! Ai fost senzațional! Au fost cadre de film pe scenă! Eu nu am niciun dubiu că tu nu vei fi câștigătorul sezonul 12!” a declarat Mihai Bobonete în urma prestației lui Darius.

Dragoș Bucur a prevestit succesul orădenului, “După mine ești câștigătorul ediției de anul acesta!”

Orădeanul de 14 ani a fost desemnat și câștigătorul premiului de originalitate, în urma căruia a fost recompensat cu 10.000 de euro.

Darius Mabda este marele câștigător al ediției cu numărul 12 Românii au talent. Emanuel Ion a fost locul 2 în clasament, în timp ce ultima poziție a podiumului a revenit lui Martina Meola.