Daca ti-a placut, distribuie acum!

Percheziţii în Ialomița și Constanța la membrii unei grupări suspectate de furtul de motoare de bărci de pe Dunăre

Poliţiştii Direcţiei de Poliţie Transporturi din cadrul Poliţiei Române fac, sâmbătă dimineaţa, percheziţii într-un dosar penal în care e vizată o grupare suspectată de furturi de motoare de ambarcaţiuni şi braconaj piscicol pe Dunăre.

Potrivit IGPR, este vorba de 11 mandate de percheziţie domiciliară, dintre care două la societăţi comerciale, în judeţele Ialomiţa şi Constanţa.

Acţiunea beneficiază de sprijinul Direcţiei Operaţiuni Speciale, al echipelor SAS din cadrul IPJ Ialomiţa şi Constanţa, respectiv de al unor poliţişti operativi din cadrul Secţiilor Regionale de Poliţie Transporturi Bucureşti şi Constanţa, precizează sursa citată. Agerpres

Sursa: Romania24

Daca ti-a placut, distribuie acum!
Alte articole care te-ar putea interesa...
LEAVE A COMMENT

Facebook
Închide
Închide