În cursul nopții(25 mai), ca urmare a solicitării telefonice de către Primarul Comunei Podulești, Garda de Mediu Dâmbovița s-a deplasat la fața locului, unde a identificat o persoană din Produlești, care descărca din căruță deșeuri amestecate provenite din gospodărie pe un amplasament situat pe malul stâng al pârâului Suța, la cca. 250 m de Primărie.
Persoana care nu a respectat legislația privind transportul deșeurilor a fost sancționată contravențional cu amendă în valoare de 30000 lei și s-a dispus ca măsură complementară confiscarea autovehiculului.

Input your search keywords and press Enter.
