• 12:58 » Cătălin Cherecheş rămâne în închisoare. Curtea de Apel Cluj a respins contestaţia fostului primar
  • 12:50 » Irina Podnosova, fosta colegă de facultate a lui Putin, a fost confirmată ca președintă a Curții Supreme a Rusiei
  • 12:47 » Președintele conservator al Poloniei s-a întâlnit cu Donald Trump, la New York
Daca ti-a placut, distribuie acum!

Salzburg – Bayern Munchen 1-1. Gazdele puteau produce surpriza din turul optimilor. Au condus până în minutul 90

Bayern Munchen a plecat neînvinsă din Austria, din meciul cu Red Bull Salzburg, după golul lui Coman, din minutul 90. Au avut ocazii mai multe, dar austriecii au ratat din poziție unu-la unu” cu portarul.

profimedia-0663096216

Bayern Munchen – Salzburg 1-1. Gazdele au condus până în minutul 90

Meciul a început cu ocazia lui Gnabry, care nu l-a putut învinge pe portarul lui Salzburg. Adeyemi, jucătorul cu origini românești, a inițial faza din care SalZburg a deschis scorul prin Adamu, în minutul 21.

După o oră de joc, foarfeca lui Gnabry l-a lovit pe colegul său, Thomas Muller, iar peste câteva minute, Sane a șutat exact în brațele portarului. Nemții au forțat egalarea, iar Coman l-a scos din nou în evidență pe portar.

Bayern Munchen – Salzburg 1-1. Returul se dispută pe 8 martie

Cea mai mare ocazie a bavarezilor a avut loc în minutul 74, când portarul a avut mare noroc. Austriecii au avut cea mai mare șansă a meciului în minutul 80, când Adeyemi a scăpat singur cu portarul, dar acesta a respins, iar Adamu, venit din spate, a tras în blocajul lui Pavard.

sursa:digi sport

Alte articole care te-ar putea interesa...