Și-au dorit enorm să ajungă cât mai departe în competiție, cel puțin la finalul etapei din Turcia, dar au fost eliminați din concurs, la scurt timp după ce Alexandra Ungureanu și mama ei s-au întors în România. Primele zile au fost cele mai grele pentru ei, iar Connect-R a vrut să renunțe din prima. I se părea peste puterile lui să ducă la bun sfârșit probele din concurs și să care, în același timp, în spate un rucsac de peste 10 kilograme.
Într-un interviu pe care Shift l-a acordat recent, el a ținut să menționeze că dacă ar avea posibilitea să repete această experiență, ar face fără să se gândească de mai multe ori. Este ferm convins că și prietenul și colegul lui de echipă, Connect-R, ar face același lucru.
Pe Drumul Împăraților, cei doi concurenți nu s-au certat niciodată între ei, ceea ce este mare lucru având în vedere cât de multe tensiuni apar în timpul probelor care la prima vedere, par imposibil de îndeplinit.
Input your search keywords and press Enter.