Vasile Țabără, primarul comunei Hoceni din județul Vaslui, este un edil atipic. Asfaltează străzile, a renovat dispensarul, a ridicat o școală și, în plus față de atribuțiile tipice, se ocupă de educația civică a cetățenilor prin metode originale, dar și de cea a copiilor din zonă. Învață adulții să nu mai arunce deșeurile oriunde trimițându-le gunoiul înapoi acasă, prin poștă și se implică activ în educația elevilor. Această preocupare s-a concretizat prin construirea unei școli noi, chiar la începutul îndelungatului său mandat de 21 de ani.
Vizionari, strategi, profesioniști IT, oameni de business, de comunicare, manageri și voluntari care înțeleg că educația stă la baza dezvoltării comunităţilor sănătoase. O echipă de minți agile care proiectează soluții sustenabile, de tehnologie, actuale pentru rezolvarea nevoilor educaționale din România. O organizație care crede că fiecare reușită are rolul de a ne conduce spre următoarea. Suntem oameni care susțin inovația în educație, chiar la firul ierbii.
Din 2017, vizualizăm, proiectăm și adaptăm inițiative care să contribuie la scăderea ratei analfabetismului în România și aducerea educației în secolul 21.
Input your search keywords and press Enter.