Daca ti-a placut, distribuie acum!

Un procuror contrazice autoritățile: sunt șapte pacienți decedați la Constanța, nu nouă

Viorel Teliceanu, prim-procurorul Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanța, susține că în urma incendiului de la spitalul constănțean au murit șapte persoane și nu nouă, așa cum au anunțat autoritățile anterior. Probabil, este o eroare de comunicare, consideră procurorul.

Viorel Teliceanu este procurorul care conduce ancheta incendiului de la spitalul din Constanța.

El a declarat că în urma incendiului nu au murit nouă persoane, așa cum au anunțat autoritățile.

Sunt doar șapte victime, unele au murit din cauza fumului inhalat, altele din cauza flăcărilor, a explicat procurorul.

Viorel Teliceanu a mai spus că probabil este vorba despre o eroare de comunicare.

În acest caz a fost deschis dosar penal pentru ucidere din culpă.

Sursa: Romania24

Daca ti-a placut, distribuie acum!
Alte articole care te-ar putea interesa...
LEAVE A COMMENT

Facebook
Închide
Închide